Hakkımızda

ROTA YAYINLARI

Daha kaliteli bir toplumda yaşamak için çağdaş bilgiye daha hızlı ulaşılmalıdır vizyonuyla 1990 yılında yola koyulan Rota Yayınları, bugün 350'ye yakın kitabın yayıncısı; reklam ve iletişim sektörünün nabzını tutan 3 derginin sahibi ve sektöründe lider kurumların  kurumsal yayıncılığını yapan 20 yıllık bir şirket.  


Geçen 20 yıl içinde 350’ye yakın kitabın yayımcısı olan ve ağırlıklı olarak yabancı kaynakları Türkçe’ye kazandıran Rota Yayınları, özellikle bireysel gelişime yönelik Siyah-Beyaz ve ebeveyn-çocuk ilişkilerini büyüteç altına alan Çocuk Gelişimi ve Eğitimi dizileriyle iş dünyası dışında da yayınlar hazırladı.

Rota Yayınları, 2008 yılına kadar 1997 yılında yönetimde mükemmelliğini sorgulayan ve tematik bir dergi olan  Executive Excellence’yi  bu tarihten sonra Leadership Excellence ismiyle aylık olarak yayınlamaya başladı. Liderlerle kariyerlerinde liderliği hedeflemiş olan yöneticilerin birikimlerini paylaşabildiği dergide, her ay farklı bir yönetim konusu işleniyor.

Leadership Excellence

Leadership Excellence, yaklaşık 30 yıldan beri Amerika’da, değişik ülkelerde de sekiz ayrı dilde yayınlanıyor. Türkiye’den yönetim profesyonellerinin ve yönetim bilimcilerin görüş ve uygulamalarını da içeren Leadership Excellence 14  yıldan beri Türkçe olarak yayınlanıyor ve abonelerine aylık olarak ulaştırılıyor.

Perseonal Excellence

Kişisel gelişim ve bireysel kalite konularına önem veren Personal Excellence ise 1999 yılında yayınlarımız arasına katıldı. Yaşam kalitesi konusunda güçlü mesajlar veren makaleleriyle her ay okuyucularıyla buluşan dergide, ağırlıklı olarak psikolojik yaklaşımı benimseyen hem profesyonel hem de kişisel kariyer arayışları olan herkese hitap ediyor.

Marketing Türkiye

Bütünleşik Pazarlamada Marketing Türkiye, dergileri, dijital yayıncılığın web, mobil, tablet ve on demand video kanalıyla pazarlama ekonomisine yön veren bir platform. 1990 yılında kurulan ve 2002 yılından bu yana yayıncılığını ROTA Yayınları’nın üstlendiği Marketing Türkiye, pazarlama ekonomisinin lider dergisi olma misyonuna uygun olarak pazarlama disiplininin tüm alanlarına yönelik farklı içerikte dergiler, kitaplar yayınlıyor, konferanslar yapıyor.

Sales and Service Excellence

Satış ve hizmette mükemmel olmak isteyenlere geniş ufuklar açan sofistike bir yayın. Dergi genel anlamda, iş stratejileri, pazarlama ve satış becerileri,  yaşanmış deneyimler ve kritiklerden oluşan bir içeriğe sahip.

IP Interaktif Pazarlama

Dijital mecraya verdiğimiz özel önemle, sadece interaktif pazarlamaya özel bir yayın olan IP Dergisi’ni çıkartmaya karar verdik.  Derginin içeriği tüm interaktif mecrayı kucaklıyor. Reklam, online pazarlama, mobil pazarlama, arama motoruna dayalı pazarlama (SEM) en yeni trendleriyle IP sayfalarında yer alırken şirketler için katma değer yaratacak yüksek teknolojili IPTV, RFID gibi uygulamalar ve pazarlama dünyasına katkısı olan yüksek teknolojili ürünler de inceleniyor.

Kurumsal Dergiler

Rota Yayınları, aynı zamanda kurum ve kuruluşlar için yalnızca o kurumun çalışanları ya da müşterilerine dağıtılmak üzere özel kitaplar ve dergiler yayımlıyor . Kurumların iç iletişimde en çok yararlandığı, çalışanlarına aidiyet hissi sağladığı ve ortak bir dil yakaladıkları kurumsal dergileri de  hazırlanıyor.  İhtiyaç duyduğunuz biçim ve içerikte, hedeflediğiniz iletişim çözümleri Rota tarafından üretiliyor ya da bilgi üretim merkezi olarak çalışan Rota İçerik Grubu, sektörel yayınlarda birlikte çalıştığı kurumla stratejik ortaklıklar yürütüyor.

Kitap ve dergi yayıncılığı konusundaki kalite iddiamızı, masaüstü yayıncılıkta da devam ettiriyoruz. Rota Yayınları, tasarım ve uygulamayı kapsayan masaüstü yayıncılıkla ilgili tüm ürünlerde kurumlara hizmet veriyor. Yayıncılık alanındaki 20 yıllık deneyimi ve bu deneyimin getirdiği birikim ile Rota, gereksinimleri doğrultusunda kurumlara iletişim çözümleri de öneriyor. Kurumsal imaj çalışmaları veya var olan imajın güçlendirilmesine yönelik her türlü yaratıcı çözümü, içerik ve görsel tasarım çalışmalarıyla gerçekleştiren Rota, bütün bu hizmetlerde müşteri memnuniyetini hedefliyor.

Kurumsal Yayıncılığını yaptığımız bazı kurumlar;

Tosyalı Holding / Türk Eğitim Vakfı / Toyota / Yabancı İş Adamları Derneği (YASED)  / Ode Yalıtım  / Alkent  / Aydınlı Hazır Giyim / Etiket Sanayicileri Derneği / Türkiye İç Denetim Enstitüsü / İDO İstanbul Deniz Otobüsleri …