Kurumsal Dergiler

İletişim önemlidir...

Duymadıklarınız ya da görmedikleriniz ile de iletişim kurmalı, bir organizasyon içerisinde birlikte olduğunuzu hissetmelisiniz...
Kurumların iç iletişimde en çok yararlandığı, çalışanlarına aidiyet hissi sağladığı ve ortak bir dil yakaladıkları kurumsal dergileri hazırlamak bizim işimiz...
İhtiyaç duyduğunuz biçim ve içerikte, hedeflediğiniz iletişim çözümleri ROTA tarafından üretilir...
Ya da bilgi üretim merkezi olarak çalışan ROTA İçerik Grubu, sektörel yayınlarda birlikte çalıştığı kurumla stratejik ortaklıklar yürütür...

Oluşturduğu bilgi havuzu ile kurumların seçeceği; ilgi ve ihtiyaç alanlarına göre ister web üzerinden olsun ister masaüstü yayıncılıkla ilgili olsun her türlü yayını gerçekleştirebilir.

Tedarikçi olmak yerine, partner olabilmeyi başarabilen ROTA İçerik Grubu size ve ihtiyaçlarınıza uygun İÇERİK ÜRETİR...

Deneyimli ve yaratıcı kadrosu, her türlü talebe cevap verebilecek alt yapısı ile de ajans hizmeti veren bir TASARIM GRUBU’na sahiptir.

İletişim adresimiz: rota@rotayayin.com.tr

Devam eden projelerimiz

INSIGHTyased:YASED Insight, Yabancı Sermaye Derneği (YASED) adına 2 ayda bir Türkçe İngilizce olarak hazırlanıyor. YASED’in 25. yılı sebebiyle başlattığı geniş kapsamlı çalışmaların bir adımı olan derginin içeriğinde YASED’den ve üyelerinden haberler, gündemdeki bir konunun uzmanlarca tartışıldığı yuvarlak masa toplantıları, yabancı sermayeyi yakından ilgilendiren hukuksal süreçler, Kobi dünyasından son haberlerin yanı sıra iş dünyasının ilgisini çekebilecek değişik konu ve temalar da ele alınıyor.   AYAŞAM: Türkiye hazır giyim sektöründe 45. yılını kutlayan Aydınlı Grup, Solarkent projesiyle inşaat sektörünün de öncü kuruluşlarından biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Türkiye’nin geri dönüşümlü ilk ve tek konut projesi Solarkent’te yaşayanlar için iki ayda bir yayımlanan AYAŞAM dergi, içeriğiyle de dikkat çekiyor. Dergide, life-style konuların yanında Solarkent’te yaşayanlarla yapılan özel röportajlara da yer veriliyor. Ayrıca, Aydınlı Grup haberleri ile birlikte moda sayfalarının yer aldığı dergi, Aydınlı markasının iletişimini de kuvvetlendiriyor.
İDO Bülten: 20 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan İDO, yayınladığı İDO Bülten ile çalışanlarıyla bir bağ kurmayı amaçlıyor. İDO çalışanlarıyla ilgili haberlerle birlikte, İDO aktivitelerinin de yer aldığı İDO Bülten aylık olarak yayımlanıyor ve 20 sayfadan oluşuyor.   İç Denetim:
Türkiye İç Denetim Enstitüsü'nün üç ayda bir periyotla hazırladığı derginin ilk sayısı Ekim 2001yayımlandı. 62 sayfadan oluşan ve "Kurumsal yönetim güvencesi için İç Denetim" mottasıyla yola çıkan dergi; Aysberg, Yeşil Kalem, Çizgi Ötesi, Parmak izi, Mühür, Perçin, Ayraç, Yakın Plan gibi disiplin başlıklarıyla denetim dünyasındaki değişimi, gelişmeleri, trendleri, eğitim olanaklarını okurlarına sunuyor.
Al'a magazin: 2 aylık periyotlarda ve 64 sayfa olarak hazırlanan Al’a Magazin Dergisi, Alarko Alkent 2000 yerleşim alanında yaşayan Alkent sakinleri için hayata geçiyor. Sadece Alkent içerisinde dağıtımı yapılan dergi “Alkent 2000’li olmak bir yaşam biçimidir” mottosuyla yayına hazırlanıyor. Alkent’te içerisinde gerçekleştirilen etkinliklerin, yarışmaların, İcra Komitesi ve Sosyal Komite’nin hayata geçirdiği projelerin yer aldığı dergi ünlü isimleri ve Alkentliler’i sayfalarına konuk ediyor. Bunların yanı sıra sağlık, spor, mekan başta olmak üzere Al’a Magazin’de okuyucuların ilgisini çekebilecek pek çok lifestyle haberlere de yer veriyor. Her sayıda farklı bir ailenin evine konuk olan Al’a Magazin’in kapağında ise dergiye evlerinin kapısını açan Alkentliler yer veriliyor.
 
Alkentlilerin birbiriyle kaynaşmasına ön ayak olan Al’a Magazin Dergisi’nin tirajı ise 1.100 adettir. 
  ODE Pusula: Yalıtım alanındaki teknolojik gelişmeleri izleyerek yeni nesil çözümler üretme misyonuyla sektöründe 1986 yılından beri faaliyet gösteren ODE Mühendislik Şirketi, ODE Pusula dergisini üç ayda bir periyotla ve 64 sayfa olarak hazırlıyor. Dergide yeni ürünler, üretim faaliyetleri ve uygulamaları, yurtiçi ve yurtdışındaki etkinlik haberlerinin yanı sıra firmanın hedef ve stratejilerine de yer veriliyor.
TEV Dergi: Türk Eğitim Vakfı’nın üç ayda bir periyotla hazırladığı TEV Dergi, 68 sayfadan oluşuyor. Vakıf çalışanları, gönüllüler ve bağışçılara ulaşan dergide, vakıf çalışmaları ile ilgili haberler ve bursiyerlerle yapılan röportajların yanı sıra bağışçılarla yapılan özel röportajlar ile eğitim yaklaşımlarıyla ilgili haberlere yer veriliyor.   etiket&etiket: Etiket Sanayicileri Derneği için 3 ayda bir hazırlanan dergi etiket sektörünün altyapısının güçlendirilmesi, insan Kaynakları’nın eğitimi ve güçlendirilmesi, rekabetin kalitesinin artırılması, yurtdışı bağlantıları ve işbirlikleriyle vizyon geliştirilmesi, dernek üyeleri arasında iletişimin güçlendirilmesi misyonuyla hareket ediyor. Son kullanıcının bilinçlendirilerek “etiketsiz olmaz” fikrinin benimsetilmesini amaçlayan etiket&etiket 64 sayfa olarak hazırlanıyor.
Genç Kariyer: .Fatih Üniversitesi’ne bağlı Kariyer Merkezi koordinatörlüğü bünyesinde çıkarılan Genç Kariyer dergisi, yılda iki kez yayına hazırlanıyor. Dergi ilk olarak 2003 yılında yayımlandı ve o günden bugüne 7 sayı çıkarıldı. Dergi içerisinde yer alan haberler, yarı zamanlı çalışan gönüllü öğrenciler tarafından hazırlanıyor. Genç Kariyer içerisinde Fatih Üniversitesi’nden mezun olmuş öğrencilerin sıra dışı hayat hikâyeleri, sosyal bilimlerde akademik kariyer, yurtdışı rehberi, eğitim, seminer, araştırma, misafir yazar, teknoloji, inovasyon, kariyer merkezi ve mezun profili gibi başlıklar yer alıyor. Ortalama 6000 adet basılan Genç Kariyer, öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılıyor aynı zamanda üniversiteyi ziyaret edenlere hediye ediliyor, özel dershane ve kolejlere, iş adamlarına, derneklere ve tüm üniversitelere posta yoluyla gönderiliyor.   Tosyalı: Tosyalı Holding’in kurumiçi dergisi olan Tosyalı, 3 ayda bir, 52 sayfa olarak yayınlanıyor. Geçmişi 1952 yılına kadar dayanan holdingin ilk dergisi Şubat 2012’de yayınlandı. Dergide firma haberlerine, yeni ürünler, üretim faaliyetleri ve uygulamaları, yurtiçi ve yurtdışındaki etkinlik haberlerinin yanı sıra firmanın hedef ve stratejilerine de yer veriliyor. Sosyal sorumluluk projelerine de ağırlıklı olarak değinilen dergide özel röportajlar personel haberleri de bulunuyor.
Yayıncısı olduğumuz projeler

Şölen’de Yaşam:Şölen’de Yaşam dergisi 3 aylık periyotlarla 15.000 tirajla yayına hazırlanıyor. Şölen Çikolata’nın departmanlarının, bayilerinin ve emektarlarının yüzü olan dergi yurtiçine ve yurtdışına dağılıyor. 1000’i aşkın çalışan kadrosu içinde iletişim görevi gören Şölen’de Yaşam, Şölen Çikolata’nın sponsoru olduğu birçok organizasyon, spor kulübü ve kültürel etkinliklerden haberler içerirken kurum içinde yapılan organizasyonlar da yer veriyor. Piyasaya sürülen yeni ürünlerin de tanıtımının yapıldığı Şölen’de Yaşam dergisi çikolata tadında bir hayat vaad ediyor.   BRİSA performans:Brisa tarafından üç ayda bir yayımlanan dergi, 40 sayfadan oluşuyor. Dergi, Brisa odaklı haberlerin ve söyleşilerin yanı sıra, bayi tanıtımları, aktiviteler ve çalışan izlenimlerinden oluşuyor. Brisa, Brisa performans adlı dergi ile müşterilerine, bayilerine, çalışanlarına doğrudan ulaşmayı hedefliyor.
TPF PERDER: İki ayda bir yayımlanan TPF PERDER dergisinin asli görevi hem sektörel bazda hem de ilgili mecralarda dikkat yaratmak ve bu dikkati sürekli kılmak. TPF PERDER dergisiyle, perakende sektörüne katma değer sağlayacak bir vizyon ile hedef kitle ve üyeler nezdinde olumlu algılamalar yaratmayı amaçlıyor. Beklenen ve okunan bir dergi olmak adına her sayısında farklı bir konuda açılım getiriyor. Konular tek bakış açısı ve buyurgan bir söylem ifadesi yerine objektif ve katılımcı bir içerikle sağlanıyor. Tüm bu özellikler derginin üyeler ve sektör açısından sahiplenilen bir dergi olmasını sağlıyor.   Toyota Vizyon:Türkiye otomotiv pazarında Toyota marka araçların pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetler faaliyetlerini yürüten Toyotasa, kurumsal yönetim ve iletişim çalışmaları "İnovasyon ve Kaizen" üzerine inşa ediyor. Üç ayda bir yayımlanan Toyotasa Vizyon Dergi ile Toyota markalı araçların bir yandan tanıtımları yapılırken diğer yandan Toyotasa çalışanlarıyla ilgili haberlere yer veriliyor. Dergi ile hem müşteriler hem bayiler hem de çalışanlarla bir köprü kuruyor.
Darüşşafaka Cemiyet:
Türkiye’nin en köklü sivil toplum örgütlerinden biri olan Darüşşafaka, babasını kaybetmiş, maddi olanakları yetersiz olan çocuklara 1863 yılından bu yana kaliteli bir eğitim fırsatı sunuyor. Üç ayda bir yayımlanan Darüşşafaka Cemiyet Dergi 40 sayfa. Dergi’de, güncel Darüşşafaka haberleri, öğrenci başarıları ile Daçka Ruhu haberlerinin yanı sıra Darüşşafakalılar ve Darüşşafaka Basğışçılarıyla yapılan söyleşiler de yer alıyor.
  Feast: Özgörkey Gıda’nın 1998 yılında temeli atılan ve 2000 yılında faaliyete geçen İzmir tesislerinde üretilen Feast, Türkiye genelinde toplu yemek sektöründe hizmet veriyor. Üç ayda bir yayımlanan Feast Dergi, 4 ana grupta 24 farklı çeşitte market ve zincir marketlerde tüketiciler ile buluşan Feast markasının tanıtımını yaparken diğer yandan E. Özgörkey Grubu’nun haberlerine de yer veriyor. Özgörkey Gıda Feast Dergi ile müşteri ve bayileri arasında bir köprü oluşturuyor.
NURTEKS’TEN: Nurteks Halı tarafından üç ayda bir yayımlanan dergi, 56 sayfadan oluşuyor. Nurteks, 37 yılın verdiği deneyim, kalite ve zemin halıları konusunda geliştirdiği teknolojisiyle sektöründe öncü bir firma. NURTEKS’TEN Dergi’de, Nurteks ve sektör haberlerinin yanı sıra bayi röportajları, yeni ürün ve uygulamaları ayrıca gezi, söyleşi, tarih, spor&sporcu sayfaları da yer alıyor.   Darüşşafaka Rezidans: 1997 itibariyle faaliyete geçen Darüşşafaka Rezidansları’nda yer almak ve ömür boyu sağlık güvencesinden yararlanmak için Darüşşafaka Cemiyeti’ne bir kereye mahsus bağış yapmak yeterli. Rezidanslarda bağışçılara “yeni bir yaşam” fırsatı sunuluyor. ‘Yeni Yaşam Eviniz’ mottosuyla dört ayda bir yayımlanan Darüşşafaka Rezidans Dergi’de Rezidanslarda kalan bağışçılarla yapılan söyleşilerin yanında, günlük aktiviteler, sağlık ve spor sayfaları da yer alıyor.
Sunar Bülten: Sunar Grup, misyonunu, teknoloji ve kaynaklarını en iyi şekilde kullanarak istikrarlı ve sürekli gelişim içerisinde olmak, kaliteli ürünleri ile ekonomik gelişime ve insan’a katkıda bulunmak olarak tanımlıyor. Sunar Grup, yayımlamış oldukları Sunar Bülten ile misyonunu da hem çalışanlarıyla hem müşterileriyle hem de bayileriyle paylaşıyor. Üç ayda bir yayımlanan Sunar Bülten, Sunar markasının iletişimini de kuvvetlendiriyor.   Voice: Modayı yaşam stil haline getiren Orka Group, moda sektörüne yön veren, trendleri belirleyenen Damat, Tween ve ADV markalarını barındırıyor. Orka Group tarafından dört ayda bir yayımlanan Voice Dergi, Damat, Tween ve ADV markaları ve mağaza haberlerinin yanı sıra bayi röportajları da yer alıyor. Dergi, Orka Group çalışanlarına, müşterilerine ve bayilerine ulaştırılıyor.
OLMUKSA: Sabancı Topluluğu kuruluşlarından oluklu mukavva üretimi gerçekleştiren Olmuksa’nın üç ayda bir yayımlanan kurumsal dergisi Olmuksa Haber, kurumdan haberler ağırlıklı olmak üzere müşteri ve çalışanlarla röportajların da yer aldığı bir içeriğe sahip.   Promosyon Ürünleri İmalatçıları ve Satıcıları Derneği için 3 ayda bir yayımlanan Promotürk, Türkiye’de ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden gelişmeleri okuyucularıyla paylaşıyor. Bunun yanında, tasarım, söyleşi, araştırma, sosyal sorumluluk, gündem ve makale gibi disiplin başlıkları ile de sektörün nabzını tutmaya devam ediyor. Promosyon ürünleri pazarının ilgi çekici başlıklarının yer aldığı dergide, raflarda ne var bölümünde ise son zamanlarda marketlerde hangi ürünlerin ne gibi promosyon ürünleri verdikleri okuyucular ile paylaşılıyor.
Erdemir Müşteri Bülteni : Ereğli Demir Çelik Fabrikaları T.A.Ş. için çıkarılan Erdemir Müşteri Bülteni iki ayda bir hazırlanıyor. İçeriğinde, sektörel ve teknolojik gelişmeler, dünyadan haberler ve müşteri memnuniyetini artıracak çalışmaların haberleri yer alıyor. Bülten, Ereğli Demir ve Çelik T.A.Ş.’nin müşterisiyle çok daha sıcak ilişkiler kurabilmesi adına önemli bir köprü vazifesi de görüyor.   TELEKOM: 1840 yılından bu yana, çağın getirdiği haberleşme imkanlarını müşterilerine sunan Türk Telekom, Türkiye’nin en büyük iletişim devi olarak hizmet ağını günden güne genişletiyor. Türk Telekom, 3 ayda bir yayınlanan ve 35 bin basılan “İlettişim” adlı dergisiyle, çalışanlarına, iş ortaklarına, üniversitelere, devlet kurumlarına ve sivil toplum kuruluşlarına ulaşıyor. Okuyucular, İllettişim dergisi sayesinde, Türk Telekom’da meydana gelen yenilikler ve değişiklikler hakkında bilgi sahibi oluyor, kurum kültürünü yansıtan dosyalar ve röportajlar sayesinde Türk Telekom’u daha yakından tanıma fırsatı buluyor.
Erdemir: Üç ayda bir 36 sayfa olarak hazırlanan dergi demir çelik sektöründe otuz altı yıldır hizmet veren Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. tarafından çıkartılıyor. İçeriğinde şirket ve şirket çalışanlarıyla ilgili haberlerin yanı sıra iş dünyası, sektörel ve teknolojik gelişmeler, kurumsal çalışmalar, sosyal etkinlikler, dünyadan haberler ve güncel konulara da yer veriliyor. Ereğli Demir ve Çelik T.A.Ş.’nin müşterisiyle çok daha sıcak ilişkiler kurabilmesi adına önemli bir köprü vazifesi de gören dergide zaman zaman işbirliği içinde bulunulan ülkelerin ve yöresel zenginlikler tanıtımına da yer veriliyor.   Değişim ve Gelişim: 2 ayda bir ve 8 sayfa olarak hazırlanan Değişim ve Gelişim, İskenderun Demir ve Çelik Fabrikaları (İsdemir) çalışanları için çıkarılan bir gazete. 3 Ekim 1970’den beri ülke ekonomisine katkıda bulunan, istihdam yaratan İsdemir’de 2002 yılında başlayan yeniden yapılanma sürecine adına veren ‘Değişim ve Gelişim’, tüm İsdemir çalışanlarının da yeni vizyonu oldu. Bu adla yola çıkan gazetesi de İsdemir’in ve İsdemirli’nin gözü kulağı olma hedefiyle 2002 Ekim ayında yayın hayatına başladı. Gazetenin içeriğinde Şirket içi haberlerin yanı sıra etkinlikler, güncel konular, gezi, sağlık ve edebiyat üzerine yazılar, ödüllü bulmacalar yer alıyor.
HMFVİZYON: 3 ayda bir 24 sayfa olarak yayınlanıyor. Hyundai İş Makinaları Türkiye Distribütörü HMF Makina’nın kurum içinde iç iletişimin sağlanmasını hedefleyerek yayınladığı dergi 5000 adet olarak çıkıyor. Paletli ve lastikli ekskavatörde pazar liderliğinde elinde bulunduran ve ayrıca distribütörlüğünü yaptığı İsveç merkezli Atlet Depo İçi Ekipmanlar’da da 2006 senesinin başarılı distribütörü unvanını alan HMF, HMFVİZYON ile bayi, servis ve müşteri ağını ele alıyor ve firma içi eğitim ve organizasyonlarını da 3 aylık periyotlarla okuyucularıyla paylaşıyor. HMFVİYZON bayi, servis ve müşteri üçlüsü arasında köprü görevi üstlenmiş durumda.   Akçansa Harcı: Dört aylık periyotla yayınlanan dergi, 32 sayfa olarak hazırlanıyor. Akçansa Harcı kurum çalışanları, tedarikçiler, bayiler, müşteriler ve ortaklara kadar uzanan tüm paydaşlara kurumun faaliyetlerini, güncel yenilik ve haberlerini aktarıyor. Kurumun çevre duyarlılığı, topluma bakışı, pazarlama anlayışı, departman tanıtımları, mizah gibi konu başlıklarından oluşan dergi adından da anlaşılacağı gibi tüm Akçansalılar’ın fikri, duygusu, katkısı ve emeği ile hazırlanıyor.
  1: İlk sayısı 2005 Ekim ayında çıkarılan Elginkan Topluluğu’nun kurumsal dergisi “+1” üç ayda bir yayımlanıyor. Dergide, Elginkan uluğu Şirketleri’nden haberler, Elginkan Vakfı çalışmaları ve hayata artı katan her konu yer alıyor. Şirket ve sektör haberleri dışında, akademi ve sanat dünyasından önemli isimlerle yapılan söyleşiler; mimarlık, kültür ve sanat alanında düzenlenen etkinlik ve organizasyonlarla keyifli ve dopdolu bir içeriğe sahip olan dergi, kurumun hayata kattığı artılarla özdeş bir içerik ve isme sahip. +1 32 sayfa halinde 20.000 adet Türkçe 2000 adet İngilizce basılıyor.   Çelebice : Çelebi Holding A.Ş. için çıkarılan, üç ayda bir periyotla hazırlanan Çelebice dergisi 32 sayfa. Dergide, kurumla ilgili haberlerin yanı sıra, Çelebi istasyonlarıyla ilgili haberler ve şirket yöneticileriyle söyleşiler yer alıyor. Ayrıca dergi, gezi, sanatçı söyleşileri, sağlık, makale ve ajanda gibi çalışanlarına rehber olabilecek bölümlerden oluşuyor.

Shell Dergi: Shell Türkiye adına hazırlanan kurumsal dergi üç aylık periyotlarda yayımlanıyor. Shell odaklı haberlerin ve söyleşilerin yanı sıra Shell ekibini oluşturan departmanların ve bayilerini tanıtıldığı sayfaların yanı sıra Shell Eco-marathon, Formula 1 ve sosyal sorumluluk projeleri de derginin süreklilik içeren konuları arasında. Shell Dergi yepyeni tasarımı ve zengin içeriğiyle Shell Türkiye’nin iç ve dış müşterileriyle arasında kurduğu özel ve güçlü iletişimin bir yansıması aynı zamanda.   BİZ : 1985’te Türkiye’de faaliyete geçen BSH, Batı Avrupa’nın birinci, dünyanın üçüncü büyük beyaz eşya üreticisi. BSH Türkiye’de %25 Pazar payıyla Türkiye’nin en güçlü yabancı büyük beyaz eşya yatırımcısı. BSH Türkiye adına 4 ayda bir yayımlanan BİZ dergisi Türkçe-İngilizce hazırlanıyor. Bosch, Siemens, Profilo ve Gaggenau’dan oluşan dört ana markayı Türkiye pazarlarına sunan BSH Türkiye, Biz dergisiyle yatırımları, hedefleri, projeleri ve ödül ve öneri sistemleri hakkında çalışanlarını bilgilendiriyor. Değişen sayfa sayısıyla hacimli ve içerik anlamında da çeşitliliğe sahip olan dergi ilk sayısından itibaren ilgiyle okunuyor.
EVYAP: Sabun sektörünün lider markalarından EVYAP, adını taşıyan EVYAP Dünyası dergisiyle müşterilerine, bayilerine ve çalışanlarına doğrudan ulaşmayı hedefliyor. Şirket içindeki gelişmelerin, yeni ürünlerin, departmanların, markaların ve keyifli sohbetlerin yer aldığı dergi, iki aylık periyotlarla okuyucusuyla buluşacak.   HaberSa: Sabancı Holding’in 1982 yılından bu yana devam eden ilk ve tek yayın organı Habersa yeni tasarım ve içeriği ile dergi kimliğine büründü. İlki Kasım ayında basılan iki aylık periyotlu dergi, holding çalışanları ile iletişim platformu oluşturmayı planlıyor. 36 sayfadan oluşan dergi ekonomiden kültür-sanata, spordan özel söyleşilere kadar Türkiye’deki gelişmelerin nabzını tutarak adeta kaynak bir yayını haline geliyor.
Biravo: Anadolu Grubu’nun içecek alanında faaliyet gösteren firması Anadolu Efes adına hazırlanan dergi 3 ayda bir yayımlanıyor. Tasarım ve içerik olarak yenilenen dergi renkli markaları Efes Pilsen, Efes Dark, Ritmix, Miller’dan haberleri, kültürel ve sanatsal sponsorlukları, bira dünyasındaki gelişmeleri, yeni ürün lansmanları ve ülke tanıtımlarıyla keyifli bir içeriğe sahip. Biravo içinde Biravo 2 adıyla sadece Efes çalışanlara yönelik 16 sayfalık ek bir bülteni de barındırıyor.   Kent Haber: Kent Gıda Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. için 3 ayda bir periyotla hazırlanan dergi, 32 sayfa. “Yaşam kalitesi” konseptinin işlendiği dergi, gezi sayfaları, söyleşiler, mekan, spor, hobi, sağlık, beslenme, söyleşi gibi çalışanlara rehber olabilecek bölümlerden oluşuyor. Dergide ayrıca kurumla ilgili haberler, departman ve ürün tanıtımları da yer alıyor.
Yakın Plan : MPR Pazarlama Halkla İlişkiler adına hazırlanan bülten, MPR’nin hizmet verdiği kurumlara ilişkin haberleri, MPR bünyesinde gerçekleştirilen eğitim faaliyetlerini, MPR’nin de üyesi olduğu uluslararası PR organizasyonlarıyla ilgili gelişmeleri ve MPR çalışanlarını anlatan sayalardan oluşuyor. Üç aylık periyotlarla çıkarılan bülten sektör temsilcilerine, MPR müşterilerine ve çalışanlara dağıtılıyor.   Piyale Haber :GIDASA adına Piyale markasını ön plana çıkaran ve bakkallara yönelik hazırlanan Piyale Haber gazetesi 3 ayda bir yayımlanıyor. İçeriğinde bakkalların sorunlarına dair konuların da yer aldığı gazetede, sağlık , spor temaları da işleniyor. Piyale ürünlerini tanıtan sayfalarla birlikte bakkal röportajları ve satışa yönelik öğütler de gazetenin içeriğinde yer alıyor. 8 sayfa çıkan gazete yeni dönemde format ve içerik değiştirerek bakkallara ulaşacak.
Eğitim Gönüllüleri:Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın iki ayda bir periyotla hazırladığı “Eğitim Gönüllüleri” adlı dergisinin ilk sayısı Ekim ayında yayımlandı. 24 sayfadan oluşan dergi vakıf çalışanları, gönüllüler ve bağışçılara ulaşıyor. Dergide, vakıf çalışmaları ile ilgili güncel haberler ve gündemdeki projelerin yanı sıra bağışçılarla yapılan özel röportajlar ile eğitim parklarının haberlerine yer veriliyor.   Trans Haber: Lojistik ve taşımacılık alanında faaliyet gösteren Balnak'ın iç iletişim yayını olan Trans Haber, üç ayda bir periyotla, 4 sayfa olarak yayımlanıyor. Taşımacılık sektöründeki gelişmelerin ve yeniliklerin hem yaratıcısı hem de uygulayıcısı olma misyonuna sahip olan Balnak'ın, kurumiçi iletişiminde önemli bir rol oynayan Trans Haber, çalışanları tarafından ilgiyle izleniyor.
Mavi Esinti: Mevsimlik periyotla ve 8 sayfa olarak yayımlanan Mavi Esinti, firma çalışanlarına, tedarikçilerine ve müşterilerine yönelik hazırlanıyor. Otomativ sektöründe uzun yıllar hizmet veren Autoliv Cankor Otomotiv Emniyet Sistemleri San. ve Tic. A.Ş.’nin bülteni Mavi Esinti’de firma ile ilgili haberlerin yanı sıra eğitim, kalite, üretim ve teknik olarak belirlenen disiplin başlıkları altında haberlere yer veriliyor.   Birebir: Yurt sathında 8 şehirde 11 temsilciliği bulunan Birleşik Motor Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin kurumiçi dergisi olan Birebir 2 ayda bir, 24 sayfa olarak yayınlanıyor. Birmot'un ana stratejisi olan "geçiş üstünlüğü", "servis üstünlüğü" ve "keyif üstünlüğü" kavramları üzerine kurulmuş olan dergi konu başlıkları ve içerik olarak Toplam Kalite, kurumiçi gelişmeler, Temsilcilik tanıtımları, çalışanların tanıtımları, güncel hukuki bilgiler, araç tanıtımları, Mali uygulamalar, İletişim, İnsan Kaynakları uygulamaları ve BirART etkinliklikleri gibi bölümlerden oluşuyor.
Panorama: Türkiye Genç İşadamları Derneği’nin çıkardığı bir dergi olan Panorama, iki ayda bir periyotla yayınlanmakta. Toplam 24 sayfadan oluşan dergide, TÜGİAD’ın faaliyetleri, şubeler ile ilgili haberler, TÜGİAD üyeleriyle ilgili haberler, basında yer alan TÜGİAD faaliyetleri ve sektörel konularla ilgili yazılar yer almakta.   Frito Lay Dünyası: 3 aylık periyotla yayınlanan dergi, toplam 16 sayfadan oluşuyor. Dergide, Frito Lay Gıda Firması’ndan haberlerin yanı sıra, üst düzey yöneticileriyle yapılan söyleşiler, yeni ürün tanıtımları, departman tanıtımları, kurum içi eğitim haberleri, etkinlikler ve şirket çalışanlarının hazırladığı yazılara da yer veriliyor.
Altın Borsası: Günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak yayınlanan İSTANBUL ALTIN BORSASI BÜLTENİ, İstanbul Altın Borsası Piyasalarında gerçekleşen işlemlere ait ayrıntılı bilgileri içermekte olup ayrıca dünyada ve Türkiye'deki kıymetli maden piyasalarında yaşanan gelişmeleri de bünyesinde barındırmaktadır. İstanbul Altın Borsası tarafından yayınlanan bültenler, ilgili kurumlar, üniversiteler, yazılı ve görsel basının kullanımına sunulduğu gibi Borsanın www.iab.gov.tr sitesinde de düzenli olarak yer almaktadır.   Kolej: “Kolejli olmak, bir ayrıcalıktır” misyonundan yola çıkan TED Kdz. Ereğli Koleji Vakfı’nın yayın organı olan Kolej Dergisi altı ayda bir yayınlanıyor. Derginin içeriğinde; okuldan haberlerin yanı sıra başarılar, etkinlikler, kutlama ve anma günleri, öğretmen ve öğrencilerin yazıları yer alıyor. İki renk dergi 40 sayfa ve mat kuşedir.
TED’in Sesi:“Öğrencilik sadece çalışmak değildir, özgür düşüncenin ürünlerini emekle birleştirmeye yönelik etkinliklerde bulunmak, bu sorumluluğu başından sonuna kadar da üstlenebilmektir” diyen TED Kdz. Ereğlili öğrenciler tarafından çıkarılan TED’in SESİ’ni de vakıf dergisinin periyodu da 6 aydır. 24 sayfadan oluşan derginin içeriği tamamen öğrenciler tarafından oluşturuluyor. Öğretmenlerle ropörtajlar, kompozisyonlar, okuldan haberlerin yer aldığı dergi iki renk ve mat kuşe.   Servier İlaç Magazin:Fransız Servier İlaç firmasının iç iletişimini sağlamak amacıyla tasarlandı. Servier İlaç'ın tüm çalışanlarının paylaşımıyla hazılanan dergi, üç aylık periyotla ve 40 sayfa olarak çıkarılıyor. Dergi uluslararası Servier'dan haberlere, firma çalışanları ile yapılan özel röportajlara, depatmanların aktivitelerine ve sosyal etkinliklere yer veren renkli içeriği ile ilgi topluyor.
Dışbank Dünyası: İki ayda bir periyotla hazırlanan dergi, 24 sayfa olarak ve banka personeline yönelik hazırlanıyor. Derginin içeriği, kurumla ilgili haberlerin yanı sıra çalışanlara entelektüel birikim sağlayabilecek ve kişisel gelişimlerinde rehber alabilecekleri konu başlıklarından oluşuyor. Son derece renkli ve dinamik bir içeriğe sahip derginin görüntüsü de, yine çalışanların ilgisini ayakta tutacak bir tasarımla bütünleşiyor. Kurumla ilgili haberlerin yanı sıra çalışanların en çok ilgisini çeken konu başlıkları ise; portre röportajlar, gezi sayfaları, mekan tanıtımları, sanat ve ustalar bölümü ile kişisel gelişim sayfalarından oluşuyor.   Boğaziçi Dergisi: 1971 yılında kurulan Boğaziçi Üniversitesi, bugün Türkiye’nin en çok tercih edilen üniversitelerinden biridir. Gerisinde Robert Koleji birikimini de taşıyan Boğaziçi Üniversitesi’nin 11.000 öğrencisi ve 32 bin mezunu var. Hem Boğaziçi hem de Robert Kolejli mezunları aynı çatı altında toplamak amacıyla 1982 yılında kurulan Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) tarafından gönüllü katılımla çıkarılan Boğaziçi dergisi de bu camia arasında bir iletişim platformu oluşturmayı hedefliyor. Camiadan, üniversiteden ve BÜMED’den haber, röportaj ve söyleşilerin yer aldığı dergi 96 sayfa. Reklam da alan derginin periyodu aylık ancak temmuz ve ağustos ayları birleştirilerek yılda 11 sayı çıkıyor. Mezunların gönüllü katılımıyla çıkarılan dergi Amerikan cilt özelliğinde.
ISKİD BÜLTEN: Isıtma Soğutma Klima İmalatçıları Derneği adına çıkartılan bülten klima sektöründe faaliyet gösteren firmalardan haberler ve ISKİD bünyesinde gerçekleştirilen organizasyonlar hakkında bilgi veriyor. Yıllı klima soğutma cihazları istatistiğinin de yer aldığı dergi altı ayda bir çıkıyor.   Mercer Update:Mercer HR Consulting için yılda dört kez hazırlanan Mercer Update, insan kaynakları başlığı altında yer alan farklı konularda bilgi ve verileri paylaşmayı hedefliyor. Mercer Update aynı zamanda firmanın müşterileri ile olan iletişimini kuvvetlendirirken, kurumun hizmetlerini de tanıtıyor.
Peryön: Personel Yönetimi Derneği tarafından üç ayda bir periyodla çıkarılan ve 68 sayfadan oluşan dergide; Peryön'ün faaliyetleri, gündemi belirleyen konular ile ilgili tartışma yazıları, makaleler ve inceleme yazıları yer alıyor. Derginin içerisinde yer alan 'özel dosya' kimi zaman gündemi yakalayan konuları tartışırken kimi zamanda insan kaynakları alanında gündem yaratmayı hedefliyor.   Colgate Postası:Türkiye'de üç ayrı üretim merkezinden bulunan Colgate Palmolive Hacı Şakir Türkiye, üretim merkezlerinde neler yapıldığını ve şirketle ilgili gelişmeleri çalışanlarının paylaşımına Colgate Postası ile sunuyor. Üç ayda bir periyotla ve 32 sayfa olarak çıkarılan dergi, yurtdışındaki merkezleriyle bağlantılar kuruyor, fabrikalardaki çalışanların yanı sıra, departman tanıtımlarına yer veriyor. Mizah sayfalarının da ilgiyle takip edildiği Colgate Postası tüm çalışanların merakla beklediği bir yayın.
Erdemir Haber: Aylık ve 8 sayfa olarak hazırlanan Erdemir Haber, Ereğli Demir ve Çelik T.A.Ş. çalışanları için çıkarılan bir gazete. Ereğli Demir ve Çelik T.A.Ş. çalışanlarının yoğun iş temposunun stresini biraz olsun atmaları için çıkarılan gazetede firma içi haberler, güncel konular, kültür, sanat, sağlık ve edebiyat üzerine yazılar bulunmakta. “Erdemirlilerin Sesi” olarak yayınlanan gazetede, çalışanlar arasında birlik ve beraberlik duygusunun daha da perçinlenebilmesi için kendilerinin yazılarına da yer verilmekte.   Sanovizyon: 1982 yılından bu yana Türk İlaç Sektörüne hizmet veren Sanovel İlaç Firması’nın iç iletişimini sağlamak amacıyla tasarlanan Sanovizyon, üç aylık periyotla ve 34 sayfa olarak yayımlanıyor. Sanovel İlaç’ın tüm çalışanlarının paylaşımıyla hazırlanan derginin güncel ve tartışılan ana dosya konuları, uzman kişilerce hazırlanmış inceleme yazıları, kişisel gelişim makaleleri ilgiyle okunuyor.