Sales and Service Excellence
SATIŞ VE HİZMETTE MÜKEMMEL OLMAK İSTEYENLERE
ARŞİV   |   İNGİLİZCE   |   ABONELİK   |   KÜNYE   |   ARA
SAYI:100 - TEMMUZ 2015
Henüz konuşmaya hazır değilken, bir öğretmen tarafından seçilip sınıf önünde konuşmaya çağrıldığınız oldu mu hiç?
Müşteri hizmetleri sunmak söz konusu olduğunda, farklı kuşakların ihtiyaçlarını dikkate almak önemlidir çünkü işe alımı, eğitimi, ürün geliştirmeyi ve Müşteri Deneyimi Stratejilerini etkiler.
Yıllar önce bir TV reklamı hayatın giderek zorlaştığını, bu yüzden reklamveren firmanın kasa arkasında satılan ilacını daha güçlü yaptığını ifade ediyordu.
Susan başarılı bir işletme danışmanlığı şirketi yürütmekte. Geçmiş iki yılda toplam geliri neredeyse yüzde elli artmış olmasına rağmen, net geliri veya kârının yüzde ondan az arttığı bilgisini verdi.
Sizi ve şirketinizi, daha başarılı olmak için gerekli değişiklikleri yapmaktan alıkoyanın ne olduğunu biliyor musunuz? Veya neden potansiyel müşteriler ihtiyaçları olan bir şeyi almıyor?
Ümitsiz durumdaydım, hiç şansım yoktu. Neredeyse kelimenin tam anlamıyla iki arada bir derede kalmıştım.
Bize çoğu kez şöyle sorarlar… • Potansiyel müşteri hakkında hangi bilgileri toplamanız gerekir? • Yeni satış kararı tek bir kişinin kararı mıdır?
Bir yarıştaki yol, starttan finişe her zaman açık değildir, rotada kalmak için biraz rehberlik gerekir. Alaska Demir Köpek Yarışının herhangi bir katılımcısına sorun, bu yarış dünyanın en uzun ve en çetin kızak yarışıdır ve 3269 kilomtrelik engebeli bir arazide yapılır.
Tabby mahalledeki yeni bir kedi yavrusuydu. Bir öğleden sonra yepyeni sahibinin verandasından kaçarak, bölgedeki en yüksek ağaca tırmandı. Komşular sahibine Tabby’yi kendi başına inmeye bırakmasını tavsiye ettiler.