Personal Excellence
YAŞAM ROTANIZI KEŞFEDİN
ARŞİV   |   İNGİLİZCE   |   ABONELİK   |   KÜNYE   |   ARA
SAYI:190 - AĞUSTOS 2015
Kurumsal bir firmada satış müdürü olan Emily, ekibiyle ilgili ciddi sorunlar yaşıyordu. Elemanlarıyla iletişiminde tutarsızlıklar vardı, bu yüzden her fırsatta onları motive etmek zorunda kalıyordu. Ekibi aylık hedefleri tutturamıyor ya da gerekli durum güncellemelerini sağlamayı unutuyordu.
İradeli olma; hepimizin istediği bir şeydir. Ancak pek çoğumuz için, zor zamanlara veya olaylara doğru gittiğimizde, kararlı ve önceden belirlenmiş davranmak çok zordur.
İçinde bulunduğumuz modern toplum, yeniliklerden beslendiği için her alanda, yalnızca kendileri değil herkes için sınırların ötesinde, dâhiyane fikirler üretebilen liderlere ihtiyaç var. Büyüklüğü ortaya çıkarabilecek bir ortam yaratmak şimdiden 21.yüzyılın en büyük zorluklarından biri haline geldi ve gelecek nesiller için de böyle olacak.
Hoşgörülüler, hırçın sulardan geçmeye gönlü olmayan, olduğu gibi yaşamayı tercih edenlerdir. Onlar için uzlaşmak, her zaman güvenli seçenektir ve amaçsızca sürüklenmeye devam ederler.
“İzin değil affedilmek isteyin” sözünü duyduğunuzda ne düşünürsünüz?
Unvanınız ne olursa olsun muhtemelen her gün işyeri uzlaşmalarının içinde yer alıyorsunuz. Ürün satarken veya müşteriye hizmet sunarken, şirket kaynakları için rekabet ederken, fikirlerinizi sonuçlandırırken ya da günlük meselelerle uğraşırken karşınızdaki kişilerle uzlaşabilmek başarının anahtarıdır.
İş yeri dramlarının ve işlev bozukluklarının en temel nedenlerinden biri, başkalarıyla dürüst diyaloglara girememe yeteneğinin noksanlığıdır yani kendi doğrusunu konuşamama durumudur.
2012’de bir imza gecesinde Kuzey Carolina kadın futbol takımının efsanevi antrenörü Anson Dorrance’la tanışma şerefine nail oldum. Kuzey Carolina, Ulusal Futbol Şampiyonasında 31 yılda 21 kez şampiyon olmuştu.
Kendi tanıdık ortamınızın konforundan ayrılmaya, dikkat dağıtıcı rahatsızlıklardan uzaklaşmaya, konfor bölgenizin tanıdık sınırlarından uzaklaşmaya, son paranızı bir iletişim devralmak için yatırmaya ve büyük düşünürler ve diğer kazananlarla birlikte düşünmeye istekli misiniz?
Mesleki uzmanlığınızı oluşturmanın en iyi yollarından biri, kendinize uygun bir strateji sürdürmek, yani alanınızda engin bilginizin parlayacağı bir konuda başvurulacak bir uzman olmaktır.